Wielofunkcyjne
pompy ciepła

Pompa ciepła to nowoczesne rozwiązania zapewniające ogrzewanie całego mieszkania, domu czy biura. Pompa ciepła może być podłączona niemal do każdego źródła ciepła (np. kaloryfery, wentylatory konwektorowe, systemy ogrzewania podłogowego), daje ciepło oraz podgrzewa wodę. Niektóre modele wyposażone są także w funkcje osuszania, sprawdzającą się świetnie w nowopowstałych lub remontowanych obiektach.

Pompy ciepła oferowane przez markę Hitachi są niezwykle wydajne, a pod względem efektywności energetycznej mieszczą się w klasie A+++. Nowoczesna technologia umożliwia sterowanie urządzeniem nawet za pomocą telefonu komórkowego. Pompa ciepła produkuje także ciepłą wodę użytkową o temperaturze od 60 do 90°C (w zależności od warunków atmosferycznych). Do zalet tego rozwiązania należą również: prosta instalacja, konserwacja i obsługa, inteligenta regulacja oraz niewielkie rozmiary.

Urządzenia tego typu stanowią nie tylko efektywny, ale także ekologiczny sposób pozyskania ciepła i podgrzania wody, bowiem wykorzystują energię słoneczną z ziemi, wód gruntowych, powietrza i całego środowiska naturalnego. Energii elektrycznej pobierają tylko tyle, ile niezbędne jest do sprężenia czynnika roboczego, krążącego w zamkniętym obiegu grzewczym.

Oferta Hitachi umożliwia właściwy dobór urządzenia do konkretnych potrzeb. Pompa ciepła to rozwiązanie, które warto rozważyć już na etapie planowania budowy domu lub budynku usługowego. Może być ona eksploatowana jednocześnie z istniejącym systemem ogrzewania gazowego, olejowego lub solarnego. Daje to duże możliwości dostosowania instalacji grzewczej do indywidualnego zapotrzebowania na ciepło oraz warunków obiektu i możliwości finansowych.

 

GALERIA